6 Ocak 2012 Cuma

AŞK ı gördüm ben..VARMIŞ!


Bugün aslında yılbaşından önce başladığım bir konuyu yazacaktım..yine paneli açtım, güncellenen bloglara baktım önce şöyle bir..sonra?
Çok eskiden beri bildiğim beğendiğim bir bloğu ziyaret ettim güncellenmişti uzun zaman sonra, link within var ya bakarmısınız siz bilmem, ve oradan annesine yazdığı bir yazıya gittim " benim annem bambaşka, herkesin annesi özeldir kendisine ama " demişti..en sevdiğim şarkı vardı sonunda,link açılmadı kendim açtım dinledim.
Ordan başka bir yazısına tıkladım, ismi yazıyordu orda  facebookta herkese açık güncellemelerine baktım ve nerdeyse her gönderi sonunda anneciğinin sıcacık sözcüklerini gördüm..Ama öyle nezaketten çıtkırıldım sözler değil içten, sevgi dolu.. sonuna kadar destek,takdir..
Benim annemden görmediğim şeyler bunlar..Dünya iyisidir o benim başımın tacı ama..ama işte göstermez sevgisini,destek olmaz hiç:(
Anneye tıkladım gayriihtiyari, çünkü çok benziyorlardı:) ona bakmaktı amacım.Belki de merak ettim gerçek mi diye.. Mükemmel olan ve gerçek olan bişey varmıdır? Ya AŞK var mı gerçek mi??

Eşiyle birlikte resimleri vardı, gülümseyen resimler ve herbirinin altında içten sevgi sözcükleri..
Anlata anlata bitiremediği bir sevda ki,özenle seçilmişti her bir kelime..bazen şiirler,eşini göklere çıkartıyordu bu kez de. Çocuklarını da. Yaşadığı her şey ona değer katmıştı demiş ki bir resmin altına:
".YILLAR NE ÇABUK GEÇİYOR..AMA KORKMUYORUZ HAYAT SENDEN...KIRIŞ KIRIŞ OLSAKTA BİZ YİNE BİRBİRİMİZİN GÖZLERİNDE KAYBOLACAĞIZ...."
Durdum..dondum öylece, gözlerimden yaşlar önce yavaş sonra benim bile şaşıracağım hızl akmaya başladı her yeni resimde..
Az önce.. bir ömrü birlikte tüketmeye söz vermiş, evliliğin o korkutucu kaosuna girip parıltısını yitirmek yerine daha da güçlenmiş, çocukları ve verdikleri emekle dünyaları renklenmiş bir çift gördüm ben.
Evlilikten deli gibi korkan ama kapıyı ömrünce anahtarla açmaktan da ölesiye korkan ben..
Neredeyse 40 yıllık.. Gencecikler hala..O kadar güzeller ki..Gökkuşağı onlar.
Birbirine hala sevgiyle bakan..yok yok ilk günlerde olamaz bu tutku, yaşadıkça,sabırla paylaştıkça çoğalmış daha da güzelleşmiş inanamadım..
AŞK vardı gerçekten ve ben onu gördüm!! "ömürlük" olduğunu görmekti beni büyüleyen..
5 dk önce inanılmaz bir enstrümantal müzik paylaşmış başına yine eşi için muhteşem bir şiir eklemişti..
onu paylaşıcam herkese açık olduğu için,ki anlayın siz de gördüklerimi biraz olsun,müziği hemen açın ama
Gelme çocuk!
Benim denizimde yüzemezsin sen, kolların kısa kalır dalgalarıma…
Ölürsün çocuk bulaşma yalnızlığıma.
Karanlığıma yaklaşma çocuk, içine alır ıssız sokaklarım ellerini.
Gözlerini kaybedersin kuytu gecelerimde.
Viran şehirlerime ayak basma çocuk, yıkılırsın.
Divaneliğim korkutur seni, umutlarını yıldırımlar kaçırır.
Uçurum kaçkınıdır ruhum, ruhumla yorulursun yaklaşma çocuk.
Ellerim ateştir, dokundukça kavrulursun..
Sevme çocuk!
Sevilecek yürek mi benimki?
Çoktan unuttum renkleri, çoktan tükettim sevgileri.
Sakın sakın sevdirme kendini.
Söyleme çocuk!
Konuşma sakın anlatma kendini, şarkılar söyleme senin ikliminden.
Her şarkı yarım bende.
Yarımlaşma ellerimde seni bulamam, sus çocuk sus!
Alıştırma kendini bana, ben olursun çocuk…
Ben sen olamam uğraşma,
Ağlama çocuk ben kıyamam ağlayana.
Gözlerine ulaşamam.
Bir gün gelir gidersin çocuk, içimdeki şarkı biter yaşayamam.
Yaşayamam…

Yani o an oradaydı belki de.Dayanamadım, bakıp geçmek istemedim..bu haksızlık olurdu..güzellikler karşısında susulup kötülüklere mi veryansın edilmeli hep? Mesaj a tıkladım oraya nasıl vardığımı açıkladım önce ve içimden geleni yazdım birkaç satır  normalde hiç böyle değilim aslında ama ben ben olmaktan çıkmıştım o anda ;
minik bi bölümü şöyle..
"ve bir an resimlerinize tıkladım eşinizle..
Hayat durdu..hayal ettiğim, görmediğim ama yaşamayı ve yaşlanmayı dileğim bir aşk gördüm..ağladım. her resmin altına üşenmeden yazdığınız sevgi sözcüklerinizi okudum dikkatle, tesadüf değil demek beni getiren dedim yine ağladım. Dua ettim Allah ellerinizi ayırmasın diye. 8 dk önce bir video eklediğinizi görünce de eğer ordaysanız bunları duymayı hak ettiğinizi düşündüm..
Çok sevgiler saygılar.
ipekböceği"

evet yazdım ve gönderdim bunu (cürete bakın mı dersiniz artık gereksiz mi)
ama 5 dk sürmedi o güzel gülen güzel yaşayan sevmeyi hem de nasıl bilen kadın cevap gönderdi,şaşırdım..

"çok teşekkür ederim güzel yürekli kızım mı diyeyim..??beni çok şaşırttınız..çok mutlu oldum ..
herkese sevgi aşk diliyorum ..herkese allah dilediği gibi aşkı yaşamasını nasip etsin..
benden daha mutlu nesil görmek tek dileğim..sevgiler saygılar..
kimseniz hep bu güzel yürekle yaşayın yüreğinizden öpüyorum..."

Ya, hani rüyanızda muhterem birini görürsünüz size bir yol açar ya, hafiflersiniz..öyle güzeldi onunla sohbet etmek,ve dilerim daha nice sohbetler edicez:)
Nazar değmesin diye binbir Maşallah diyorum ve ben de diliyorum böyle ömürlük bir sevda ve sevdiğimin gözlerime hep aynı heyecanla bakmasını..."amin"

Not: Benim şu başlıktaki sloganım da çürüdü gitti böylece:)

14 yorum:

 1. işte böyle insanlarla, dünyaya böyle bakan bakabilen insanlarla konuşman gerek İpek. Benim gibi, bizim gibi mutsuz ve karamsar ınsanlardan uzak dur.umarım orda gördüğünden daha güzel ve daha gerçek bir Aşk yaşarsın.

  YanıtlaSil
 2. insan yüreğiyle görür derler.. gözler sadece araçtır..
  sen de bize baktığında ne gördüysen, kendi yüreğin sayesinde..
  senin yüreğin güzel ki.. beni de annemi de babamı da öyle güzel gördün..
  umutlu bir yıl diliyorum sana..
  ve aşkla :)

  YanıtlaSil
 3. Kısaca FD kendini dışlama lütfen, ama sen de böyle güzel örnekleri gör ve ileri bak yoksa takılıp düşersin geçmişin çakıllarına..olmaz.

  YanıtlaSil
 4. 7.Oda ben senin hayata tutunuşuna,azmine,gözlerindeki parıltıya hep hayrandım,yıllardır..özellikle duygularını yazarak ifade etmekteki inanılmaz başarına..ve hepsinin sağlam bir kaynağı da varmış meğer,özelinize girdiğim için kızmadın umarım bu yüzden vermedim isim de ama annenin anı kumbarasına hatıra kalsın istedim bu yazı:)
  Çok teşekkür ederim güzel kalbinize:)hayat size hep güzellikler getirsin

  YanıtlaSil
 5. ...İPEKÇİĞİM:güzel kızım,,öyle güzel yürekle görmüşsün ki bizim aşkımızı ben bile yeniden imrendim..dedimki,bu güzel kız bizden bahsediyor..umarım sizler,,genç nesil bizlerden çok çok daha büyük aşkları yaşatırsınız yüreklerinizde bir ömür boyu....o güzel yüreğinden öpüyor,sevgilerimi,teşekkürlerimi sunuyorum...

  YanıtlaSil
 6. Müzeyyen teyzecim, gözleri bu kadar güzel bakan bir kadın görmemiştim ben ,dili bu kadar güzel söyleyen de..
  Tarif etmem anlatmam imkansız ki gördüklerimi,hissettiklerimi, sözcükler yetersiz.
  Sadece bir örnek çift görmüştüm böyle ama. Engel olamıyorum içimin titremesine öyle bir bam telime denk geliyorsunuz ki:')
  Allah uzun mutlu bir ömür nasip etsin çok teşekkür ederim:*

  YanıtlaSil
 7. ipek böceğimm çok tatlısın, çok sıcaksın! Kendin etkilenmişsin bu güzellikten ama üzerine duygunu paylaşman da ayrı bir hoşluk olmuş karşı taraf için. Çok incesin ve iyisin, dilerim sadece şahit olmakla, inanmakla kalmaz sen de yaşarsın...
  ve evet, maşallah!

  YanıtlaSil
 8. İnanmıyorum harika masallah Allah daha uzun yollar aşklarını yasamayı nasip etsin onlara..ne kadar guZel olmus hemen yazman ve sana dönüp Cvp vermesi okurken gözlerim doldu ....sevgiler

  YanıtlaSil
 9. nini çok teşekkür ederim canım,inan o an sadece bilmesini istedim.başka hiçbir amacım beklentim yoktu:)
  Umarım hepimizin hayali olan ömürlük aşkımızla örnek oluruz biz de :')

  YanıtlaSil
 10. Kokoş kelebek Darısı sizin de başınıza inşallah bu yola çıkmışsın sen ne mutlu ki:)çok tşk

  YanıtlaSil
 11. sabah sabah böyle birsey okumak hüzünlendirdi beni :( kadin sansliymis, iyi bir kocasi varmis. her kadin sansli degildir. ben bu gidisle erkende ölürüm kocasizda :( gerci umrumda degil artik...

  YanıtlaSil
 12. Çirkin Hatun her insan bir eşi olsun yanında onunla paylaşsın hayatını ister ne kadar özgürlüğüne düşk
  n olursa olsun..sen daha çok gençsin bunun eksikliğini hissedeceksin bir zaman gelip,umarım hayat doğru kişiyi çıkartır karşına:)

  YanıtlaSil
 13. hayat cabuk geçiyor ve hiç farkında olmuyoruz... Aşk diye bir şeyin peşinden koşuyoruz fakat ne gerçek aşkı bulabiliyoruz nede mutlu olabiliyoruz.. öyle bir geçiyor ki zaman...sözcüklerin bile anlatamadığı bir noktada kalabiliyorsun.. Sevdiğim sandıkların gün geliyor düşmanın olabiliyor.. Ya biz yanlış kişilere kendimizi kaptırıyoruz ya da herkes yanlış bizde arada kaynıyoruz... Aslında tek bir şey var ‎"Aşk, sahip olmadığın bir şeyi, var olmayan birine vermektir."

  YanıtlaSil
 14. Cihangir bu ne kadar güzel bir anlatım, ‎"Aşk, sahip olmadığın bir şeyi, var olmayan birine vermektir."

  Ve bazıları bulup görünür hale getirince de işte bu denli şaşırıyoruz,bir ömrü bu gerçeği bulup onunla geçirmek..çok az insana nasip oluyor ne yazık:(

  YanıtlaSil

YORUM ONAYI AÇIKTIR.
Yani; saygı sınırını aşmadığınız sürece tüm yorumlarınız yayınlanacak ve cevaplanacaktır, özel cevap için mail bırakabilirsiniz,
teşekkür ediyorum şimdiden..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...